مشاور املاک باغ زهرا

تمام عناوین مربوطه به سازه های جهان.قوانین ملک.ها و .... در این وبلاگ وجود دارد.

کد رهیگیری الزامی شد!!!

دریافت کدرهگیری برای قراردادهای اجاره هم الزامی است
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر ضرورت ثبت همه قراردادهای خرید و فروش و اجاره مسکن در سامانه ثبت املاک و مستغلات گفت: هر بنگاه املاکی که از ارایه کد رهگیری خودداری کند تخلف صنفی محسوب می‌شود.

مصطفی قلی خسروی در گفتگو با مهر در خصوص کد رهگیری برای اجاره نامه گفت: دستورالعمل کار بر این است که همه قراردادها اعم از خرید و فروش یا رهن و اجاره، پیش فروش با کد رهگیری انجام شود.

رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک افزود: فقط قراردادهای مشارکت در ساخت نیازی به کد رهگیری ندارد و مالکان پس از اینکه کار ساخت را انجام دادند برای فروش کد رهگیری دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه هرگونه قراردادی برای ثبت در سامانه ثبت املاک و مستغلات باید کد رهگیری داشته باشد، گفت: هر فروشنده یا خریداری که کد رهگیری ندارد و یا از طرف بنگاه مربوطه کد رهگیری برای قرارداد آنها صادر نشده است، می‌توانند با شماره 3447 تماس بگیرند.

قلی خسروی افزود: این بنگاه‌های املاک از یک تا شش ماه تعطیل می‌شوند؛ بنابراین عدم ثبت در سامانه املاک تخلف صنفی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به همکاری دیگر دستگاه‌ها در این طرح اظهار داشت: وزارت دارایی، اداره راهنمایی و رانندگی، اداره اتباع بیگانه از جمله نهادهایی بودند که ما را در اجرای این طرح کمک کردند و اطلاع رسانی کافی هم در این زمینه صورت گرفته بود.

رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک تصریح کرد: بر این اساس وزارت اقتصاد از هر شخصی که کد رهگیری نداشته باشد، تسویه حساب نمی‌دهد و اداره راهنمایی و رانندگی خودروی این افراد را شماره گذاری نمی‌کند، همچنین وزارت آموزش و پرورش از ثبت نام فرزندان مستاجرانی که کد رهگیری ندارد خودداری خواهد کرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۱ساعت 11:2  توسط masood  | 

مدل های هتل:هتل نمکی_هتل صحرایی_هتل نفتی

 

 هتل های زیادی در دنیا وجود دارند ولی برخی از آن ها تا حدی متمایز از دیگر هتل های دنیا هستند زیرا در نوع خود بسیار عجیب طراحی شده اند. در اینجا تعدادی ديگر از این هتل های عجیب را به شما معرفی می کنیم

هتل لانه پرنده:

این هتل مانند اسمش بسیار عجیب است و بیشتر به درد افرادی می خورد که عاشق طبیعت هستند. در این هتل امکانات لازم برای اقامت وجود دارد اما همه این امکانات در خانه ای با فاصله 6 متری از سطح زمین و در بین درختان قرار دارد.
 
 

 


هتل 9 ساعته ژاپن:

این هتل دارای یکی از عجیب ترین قوانین است. شما در این مکان فقط 9 ساعت وقت دارید تا کارهای خود را انجام دهید. زمان بندی کلی نیز به این صورت است: یک ساعت حمام کردن، هفت ساعت استراحت، یک ساعت نیز برای جمع کردن وسایل و ترک هتل وقت دارید. طرح کلی این هتل به رنگ سفید است که آن را تا حدی عجیب تر نیز می کند.
 


هتل نفتی مالزی:

این سکوی نفتی که سال های پیش کار می کرده است حال تغییر کاربری داده و به یک هتل تبدیل شده است. این هتل در میان سه عدد از مجموعه  جزایر  مالزی در اقیانوس ارام قرار دارد. این هتل دارای اتاق های راحت و بسیار زیبا ست و بیشتر افراد برای غواصی به این هتل می آیند.
 

 

 
هتل الیوشین:

همانطور که از اسم این هتل پیدا است، قبلا این مکان فضای داخلی یک هواپیمای ایلیوشین 18 بوده است اما حالا به یک هتل در هلند تبدیل شده است. با توجه به اندازه بزرگ این هواپیما میهمانان فضای بسیار زیادی در اختیار دارند و همچنین امکانات زیادی نیز در دسترس این افراد قراردارد.
 

 ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم تیر ۱۳۹۱ساعت 19:28  توسط masood  | 

صلاحیت اداره ثبت در رسیدگی به افراز املاک

ه خاطر دارم در دوران دانشجویی یکی از اساتید معروف ـ که هم اکنون نیز در قید حیات می باشند ـ وارد کلاس شده و با خطی بزرگ در روی تخته مرقوم فرمودند پرونده افراز را به عنوان وکیل خواهان در اداره ثبت نمی پذیریم و از همه دانشجویان خواستند تا این جمله را در جزوه خود یادداشت نمایند. از آنروز تا اواخر سال گذشته ـ که مقاله ای رادر شماره ۴۵ نشریه محترم کانون وکلای اصفهان تحت عنوان لزوم ایجاد وحدت رویه در باب افراز به چاپ رساندم چهارده سالی می گذرد و اکنون علت پند استاد را درک می نمایم . در مقاله منتشره نگارنده در حد امکان در خصوص لزوم تقدیم دادخواست و قطعی بودن دستور افراز و برداشت های متفاوت محاکم از این موضوع سخن به میان آورد . اما ظاهرا موضوع تهافت رویه به دادگاهها ختم نشده و متاسفانه ادارات ثبت نیزدر این خصوص رویه های متفاوتی دارند .

این سلیقه ای عمل کردن از یک نقشه بردار به یک نقشه برداردیگر و از یک نماینده ثبت به نماینده دیگر موجب گردیده به رغم روح ساده و گویای قانون ، موضوع افراز در ادارات ثبت تبدیل به یکی از زمانبرترین و طولانی ترین پرونده ها گردد و این در حالی است که هر روزه با گسترش روز افزون آپارتمان نشینی و قلت مساحت منازل از یک طرف و خرید مشاعی املاک به جهت توان مالی کم مردم ، احتمال افزایش درخواست های افراز را پیش رو خواهد داشت که می بایست با تجدید مقررات و نگاهی نو به آن راه را برای متقاضیان افراز تسهیل نماییم. در این مقاله ما بر آنیم تا در خصوص صلاحیت اداره ثبت در خصوص رسیدگی به افراز و امکاناتی که اداره ثبت در برابر موانع احتمالی میتواند از آن بهره جوید ، بحث و بررسی اجمالی نماییم .

لازم به یاد آوری است که تا سال ۱۳۵۷ افراز املاک در صلاحیت دادگاههای عمومی (حقوقی دو) قرارداشت در سال۱۳۵۷ به سبب اینکه رسیدگی به امر افراز در دادگاهها تابع تشریفاتی طولانی بود و این امر سبب طولانی شدن مراحل افرازگشته ونهایتا شرکای مشاعی را در وضعیت نامطلوب اشاعه باقی می گذارد قانون افرازو فروش املاک مشاع در مورخ ۲۲/ ۸/ ۵۷ به تصویب رسیده و آئین نامه اجرائی آن نیز در بیستم اردیبهشت ماه سال پنجاه هشت به تصویب وزارت دادگستری رسید . طبق ماده یک این قانون افراز املاکی که جریان ثبتی آن به پایان رسیده (۱) اعم از اینکه در دفتر املاک ثبت شده و یا نشده باشد ،به عهده واحد ثبتی محول محل وقوع ملک محول گردید (۲) اما به سبب رعایت حقوق اقشار خاص و برخی مقررات موجود به طور کامل این صلاحیت از محاکم سلب نگردیده و در سه مورد محاکم مجاز به انجام افراز می باشند :ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم تیر ۱۳۹۱ساعت 19:24  توسط masood  | 

عبور دلالان اسناد هویت از دیوار قانون

حال برایشان وجود ندارد، چم و خم قانون و روزنه های نفوذ در ادارات دستشان است، حتی اگر لازم باشد رشوه می دهند و از روابطشان استفاده می کنند، اینها در دفاتر خدمات حقوقی شان در شناسنامه مردم دست می برند و هویت های تازه برایشان خلق می کنند. مسوولان می گویند کارشان غیرقانونی است اما این موضع گیری ها هرگز مانع کسب شان نیست، اینها ظاهرا وکلا و قضات مجرب شاغل یا بازنشسته ای هستند که هویت های جعلی را در ازای چند میلیون تومان به مردم می فروشند.

دختری جوان از آن سوی خط بله می گوید، می گویم که بابت آگهی درج شده در روزنامه... تماس گرفته ام، کارم را می گویم این که می خواهم اسم کوچکم را عوض کنم. خودم را هاجر جا می زنم، کمی فکر می کند، باید بپرسد که این اسم مذهبی قابل تغییر هست یا نه، از آن سو صدایی می آید که بله می شود، هزینه اش را می پرسم، می گوید که قرار است هاجر به چه اسمی تغییر کند، هول می شوم، کمی فکر می کنم و می گویم که هنوز اسمی انتخاب نکرده ام اما می خواهم اسم اصیل ایرانی برای خودم بگذارم حالا هزینه اش چقدر می شود؟ می گوید هر وقت اسم را انتخاب کردی تماس بگیر، قیمت تبدیل اسم هاجر به اسامی دیگر متفاوت است، باید دید که می خواهی اسمت به چه چیزی تغییر کند؛ اما کارم با او هنوز تمام نشده، می گویم علاوه بر اسم می خواهم طلاق را هم از شناسنامه ام پاک کنم. دختر می گوید اگر بچه نداشته باشی خیلی راحت این کار ر ا برایت انجام می دهیم، می شود ۳ میلیون تومان، ولی من خودم را زنی مطلقه صاحب فرزند جا می زنم، کمی مکث می کند و می گوید: کارت با بچه کمی سخت است بچه را که نمی شود از سرنوشتت پاک کرد. ولی مایوس نمی شوم از این دفاتر خدمات حقوقی در تهران کم نیستند. این بار مردی میانسال تلفن را جواب می دهد، در مورد تغییر اسمم حرف می زنم، او هم می گوید اسم جدیدی که می خواهم انتخاب کنم مهم است ولی در مجموع این کار حول و حوش ۵/۱ میلیون تومان برایم خرج برمی دارد. او قول می دهد که کارم را ۷ یا ۸ ماهه انجام دهد اما باید نصف حق الزحمه اش را الان بدهم و نصف دیگرش را وقتی شناسنامه جدیدم را تحویل گرفتم. قبول می کنم چون برای جلب اعتمادش لازم است همین طور برای این که در مورد حذف طلاق از شناسنامه اطلاعات بدهد. خواسته ام را می گویم ولی این بار خودم را زنی مطلقه بدون فرزند جا می زنم، می گوید خیالت راحت، ۳ ماهه کارت انجام می شود، فقط هزینه اش می شود ۲ میلیون تومان، نصف اول و نصف آخر.

شماره سوم را می گیرم؛ مردی مسن با لحنی محکم و شمرده الو می گوید، داستان تصمیمم برای حذف طلاق از شناسنامه را تعریف می کنم و با نگرانی می گویم که شنیده ام این کار غیرقانونی است و کسی حاضر نمی شود آن را انجام دهد، مخصوصا این که ۲ فرزند هم دارم.

مرد می گوید نگران نباشم چون برای او و ۱۵ وکیلی که در دفتر حقوقی... کار می کنند محال وجود ندارد. او از من می خواهد تا به دفتر کارش بروم و جزئیات را حضوری برایم بگوید و نشانم دهد که حضور ۱۶ وکیل باتجربه که هر کدام چندین لوح تقدیر در طول خدمت دارند، نشانه ای است تا مردم بدانند کار خلاف کردن نشد ندارد. او مرد زرنگی است. از پشت تلفن بیشتر از این به من اعتماد نمی کند، حتی اصرارم برای دانستن حق الزحمه حق طلاق به جایی نمی رسد. او فقط می گوید بابت انجام مراحل حذف طلاق باید وکالت نامه ای کاری به او بدهم و ۱۰۰ هزار تومان هم بیعانه بپردازم و وقتی کار تمام شد بقیه پول را.

یک بار دیگر شماره تلفن دیگری را امتحان می کنم، این بار مرد جوانی گوشی را برمی دارد. یکراست می روم سر اصل مطلب، یعنی حذف طلاق از شناسنامه ام. کمی من من می کند، می گوید نه، این کار ما نیست. این کار خلاف است؛ ولی می گویم همکاران دیگرش در دفاتر خدمات حقوقی این کار را انجام می دهند، ولی چون قیمتشان بالا بود با آنها به توافق نرسیدم. مرد جوان دوباره حرفش را تکرار می کند و می گوید مطمئن باش کار آنها غیرقانونی است اما چون رشوه می دهند و در ثبت احوال رابطه و آشنا دارند کارشان پیش می رود....

● مردم اعتماد نکنند

روزی که محسن اسماعیلی، مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور در گفت وگو با «جام جم» نسبت به فعالیت این گونه شرکت ها هشدار داد و از مردم می خواست تا به این افراد و وعده های غیرقانونی شان اعتماد نکنند، هرگز گرفتن رشوه و وجود ارتباط میان برخی وکلا با برخی کارمندان این سازمان را تایید نکرد. حرف اسماعیلی این است که خدماتی مثل تغییر نام و تغییر تاریخ تولد اموری هستند که مردم خودشان براحتی و به شکلی قانونی می توانند آن را با هزینه های کم انجام دهند و کاری مثل حذف طلاق از شناسنامه به خاطر این که از اساس غیرقانونی است، در ادارات ثبت احوال اصلا شدنی نیست و این شرکت ها فقط ادعای انجام آن را دارند.

● شناسنامه های المثنی با شمایل قانونی

اما زیر پوست پایتخت در اتاق های برخی وکلا و کارشناسان حقوقی که هر کاری از دستشان ساخته است، اتفاقاتی برخلاف گفته های مسوولان سازمان ثبت احوال در جریان است. شرکت های حقوقی که وعده حذف طلاق از شناسنامه را به مراجعان می دهند با آنها قرارداد می بندند و آنقدر از کارشان مطمنند که تاریخ دقیق تحویل شناسنامه های جدید را هم تعیین می کنند. این افراد برای متقاضیان شناسنامه های المثنی می گیرند که شکل و شمایل کاملا قانونی دارند و بی تردید همان شناسنامه هایی هستند که در ادارات ثبت تکمیل شده اند. پس جای هیچ تردیدی نیست که این وکلا و کارشناسان مهره هایی در ادارات ثبت دارند و با همکاری آنها در شناسنامه ها دست می برند و هویت های جعلی برای مردم می سازند، چون اگر غیر از این بود هرگز شناسنامه های قانونی به دست متقاضیان نمی رسید.

● آنها هستند هرچند تکذیب می شوند

حتی اگر مسوولان سازمان ثبت احوال چنین موضوعی را کتمان کنند باز هم این دلالان در شهر پرسه می زنند، آنها آنقدر به دانش حقوقی شان مطمئن هستند که حتی در روزنامه های پرتیراژ آگهی می دهند و در معروف ترین میادین شهر دفتر دارند،


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم تیر ۱۳۹۱ساعت 19:23  توسط masood  | 

نمای تهران از روی برج میلاد

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم تیر ۱۳۹۱ساعت 19:17  توسط masood  |